Kapat
android - Android O daha detaylı özelliklere sahip olacak
Haber 4 0

Android O daha detaylı özelliklere sahip olacak

Google’ın popüler işletiminin son sürümü Android O, yaz aylarında sunulacak ve şu anda da Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X veya Pixel C sahibi kullanıcılar platformun açık betasına katılım sağlayabiliyor.

Google IO 2017 konferansında hem işletim sisteminin sunumu, hem de Google Pixel 2’nin duyurusu yapılacakken aynı zamanda net ismi de muallakta. Bilindiği gibi bugüne kadar Android sürümlerine hep bir tatlı-şeker adı verildiği ve bu sefer de O harfi kullanılıyor. Orange (Portakal) ve Oreo muhtemel tahminler arasında yer almakta.

Doğrulanan Android O özellikleri: Picture in Picture (PiP – Resim içinde resim) modu

Daha önce PiP modunu Apple’ın iPad tabletinde görmüştük ve Android üzerinde de üçüncü parti launcher – arayüz uygulamalarıyla denenmişti fakat resmi olarak Google desteği bulunmuyordu. Bu ufak bir özellik gözükse de, çoklu pencerelerde kolaylık sağlayacak ve arayüz eskiye nazaran daha rahat çalışacak.

Daha hızlı açılış süreleri

Telefonun açılış süresi genellikle donanımsal özelliklerle bağlantılı gibi gözükse de, Google yaptığı açıklamada Android O ile çalışan telefonların daha hızlı açılacağını duyurdu. Ayrıca sadece işletim sistemi hızlanmayacak, telefonunuzdaki uygulamalar da eskiye nazaran hızlı açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir