Amerikan GSM Devi AT&T Bu Kez Samsung İçin İptal Kararı Verdi!

Son dönemlerde yaşanan Çin ve Amerika savaşının kahramanı olan Huawei pek çok yaptırımla gündemde olmaya devam ediyor. Fakat bu kez benzer bir olaya Samsung ile şahit oluyoruz. Akıllı telefon sektöründe yaşanan gelişmelerin ardından lider statüsünü sürdürmek isteyen Samsung için Galaxy Fold modeli son derece ilgi görmüştü. Huawei tarafından sunulan katlanabilir telefonla kıyaslandığında ön plana çıkamadığı ise gözlerden kaçmadı.

Amerika başta olmak üzere Huaweikullanıcılarını tedirgin eden bu sürecin şimdilerde iyileşme belirtileri göstermeye başladığını söyleyebiliriz. Fakat geçtiğimiz gün Amerika’nın en büyük iletişim ve komünikasyon devlerinden olan AT&T cephesinden Samsungiçin bir karar çıktı. Bir süredir Samsung GalaxyFold ön satışı için müşterilerine kampanya düzenleyen firmanın büyük bir mağduriyet yaşadığı gözlemlendi.

Bunun sebebi ise Samsung tarafından çıkan ertelemeler oldu. Nisan ayı itibariyle dağıtımına başlanması beklenen Galaxy Fold için ekrangövdesinde bazı problemler yaşandığı belirtiliyordu. Bu sorunların üzerinde çalışmalara başlayan Samsung ise düzenlemeler için Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan bir zaman dilimi istedi. Haziran ayı içerisindeyken AT&T GSM operatörünün müşterilerine gönderdiği mail ile ipler kopmuş oldu.

Şimdilik yalnızca Galaxy Fold satışı için açılan ön siparişlerin iptal edildiğini ve mağduriyet yaşanmaması adına 100 $ değerinde hediye çekinin müşterilere tanımlanacağını duyurdu. Gönderilen mail ile sorunun GSM şebekesi kaynaklı olmadığını özellikle vurgulayan AT&T müşterilerinden özür diledi. Özellikle Goldseçeneğinin yoğun bir ilgi gördüğü fakat müşterilerin artık cihazlarına kavuşmayı beklemekten sıkıldıklarını dile getirdi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ise CEO konumundaki DJ Koh tarafından yapılan açıklamayla kullanıcılarına ulaşmayı amaçlıyor. Haziran boyunca düzenlemelerin devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor. Muhtemelen Samsung Galaxy Foldkatlanabilir telefon için Temmuz ayı beklenecek.

Katlanabilir bir gövde ve ekranın bu tip sorunlar doğuracağından zaten emindik. Fakat ön satışa çıkmış bir cihaz için böylesine bir gelişme yaşanması, Huawei ile olan sıkıntıların hemen ardından AT&T tarafından Samsung’unsiparişlerinin iptal edilmesi kafalarda farklı soru işaretleri yaratabiliyor. İlerleyen süreçte Samsung tarafından bunun için bir telafi gelecek mi ya da AT&T geri adım atacak mı hep birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı