Akıllı Telefon Piyasasına Daredevil ve Starlord Modelleriyle Geri Dönmeyi Hedefleyen Nokia!

Nokia gibi bir telekomünikasyon devinin akıllı telefon sektöründe aradığını bulamadığını söylemek çok yanlış olmaz. Nokia telefonlararasında bir dönemin efsaneleri yer alıyor olsa bile hiçbir serisiyle rakiplerinin önüne geçemedi. Genel bir tercih sebebine dönüşmemesi ise bir süredir beklenen modellerin sekteye uğramasını sağladı. Yeni Nokia akıllı telefon modelleri ise kullanıcıları heyecanlandırabilir.

Şu sıralar Nokia 6.2 modeli için düğmeye basılmıştı. Sızıntılar ise Nokia 7.2 modelinin de geleceğini doğruladı. Twitter üzerinden çıkan yeni sızıntıların ise iki model için özel bir kod adı türetildiğini ortaya koydu. Buna göre Nokia 6.2 için Daredevil ismi kullanılıyor.

Nokia 7.2 modeli ise Starlord olarak piyasaya sunulacak. İlk olarak Rusya ve Hindistan pazarını hedef aldığını ise söylemeden geçmeyelim. Hindistan piyasası için tam anlamıyla başarı yakalanamasa bile Rusya için önemli bir satış rakamına ulaşılması mümkün olabilir.

Nokia 6.2 ve Nokia 7.2 Özellikleri Neler?

Nokia 6.2 Daredevil ve Nokia 7.2 Starlordözelliklerine dair sızıntılar netlik kazanmaya başladı. Henüz RAM konusunda bir detay bilmesek bile pek çok özelliğin net olarak bizlere aktarıldığını söylemek mümkün.

1. Nokia 6.2 Daredevil Özellikleri
Qualcomm Snapdragon 660 işlemci yongası
48 MP kamera ve 120 derece geniş açılı lens
3500 mAh batarya
64 GB veya 128 GB ROM seçeneği
400 GB’a kadar Micro SD desteği
2. Nokia 7.2 Starlord Özellikleri
Qualcomm Snapdragon 710 işlemci yongası
48 MP kamera ve 120 derece geniş açılı lens
3500 mAh batarya
64 GB veya 128 GB ROM seçeneği
400 GB’a kadar Micro SD desteği

Muhtemelen iki modeli birbirinden ayıracak temel özelliklerden birisi RAM olacak. RAM miktarları hakkında yapılan tahminler ise Nokia 6.2 Daredevil için 3 GB, Nokia 7.2 Starlordmodeli içinse 4 GB şeklinde.

Büyük bir heyecanla yeni modellerin çıkış tarihini bekleyen Nokia fanları için bir diğer önemli detay ise tanıtım tarihidir. Muhtemelen Nokia Starlord tanıtım tarihi Ağustos içerisinde olacak. Hatta Nokia Daredevil için de aynı lansman kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı