5G kullanan kişi sayısında gözle görülür artış!

5G teknolojisi ülkemizde ve diğer pek çok ülkede henüz kullanıma sunulmamış olsa da, Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ise ilk rapor açıklandı.

10 Haziran tarihinden itibariyle Güney Kore’de 1 milyondan fazla 5G kullanıcısının olduğu açıklandı. 1 milyon aboneye ise sadece 69 günde ulaşıldı. 3 Nisan tarihinin ardından ülkede kullanıma sunulan 5G teknolojisine her gün yaklaşık 17 bin kullanıcının geçiş yaptığı belirtiliyor.

Kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti

5G kullanıcıların yüzde 40’lık bölümünü SK Telecom barındırıyor. Korea Telecom ve LG Uplus ise yüzde 30’luk paya sahip. 5G teknolojisine geçiş yapılmasının ardından LG Uplus’ın abone sayısında da artış gözlendi.

Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi henüz ülkenin tamamında 5G teknolojisi bulunmuyor. Fakat, sınırlı sayıda kapsama alanının olmasına rağmen, abone sayısı gün geçtikçe artıyor. Abone sayısının artış konusunda Galaxy S10 5G ve LG V50 ThinQ 5G modellerinin özel kampanyalar ile kullanıcılara sunulmasının oldukça fazla bir katkısı var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı