Trend

2019’un En İyi Oyun Telefonları

Oyun telefonu tanımı kulağa biraz yabancı gelse de yakın gelecek için alışkın olduğumuz bir tabire dönüşecek. Oyun sektörünün hayatımızın her alanına dahil olması ve bunun farklı varyasyonların önünü açması gelişimi hızlandırıyor. Oyun bilgisayarları kadar rağbet görmesi beklenen ve gelecek için çok daha ulaşılabilir hale gelecek oyun telefonları ile şimdiden karşılaşmaya başladık.

Aklınıza direkt olarak Samsung, Huawei, HTC ve Lenovo gibi ünlü akıllı telefon üreticileri gelebilir. Fakat oyun telefonu olarak tanımlanan cihazların biraz daha özel konseptlerle bizlere sunulduğunu bilmelisiniz.

Oyun Telefonu Özellikleri

Kullandığımız akıllı telefonlarla mobil oyunları oynarken ısınma ve yenilenme hızı başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşayabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için tasarlanan, kompakt olması dışında yenilikçi yapılarıyla dikkat çeken pek çok marka görebiliyoruz.

Son nesil işlemci yongaları, özel soğutma sistemleri, yenileme hızını stabil hale getiren donanımsal özellikleri, oyun deneyimini üst seviyeye çıkaran ekranları ile öne çıkan dört markanın ilgi odağı olduğunu vurgulayalım. Bunlar arasında oyun sektöründe lider olarak tabir edilebilecek Razor ve ROG serisiyle Asus başı çekiyor. Ayrıca Xiaomi ve Nubia için de aynı şeyi söylemek mümkün.

  • Asus ROG ZS600KL

ROG Gaming ailesinin telefon üyesi olan Asus ROG Phone ile müthiş bir performans yakalamak mümkün. En iyi oyun telefonu olarak tanımlanabilecek cihazın özellikleri bile bunu doğruluyor. Snapdragon 845 işlemci yongası, 128 GB dahili hafıza, 8 GB RAM, 2160*1080 çözünürlüğe sahip 6” bir ekrana sahip. FHD+ özelliğiyle öne çıkan ekranın yenilenme hızının 90Hz olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca ROG için özel olarak tasarlanmış soğutma sisteminin cihaz için en büyük farklılık olduğunu görebilirsiniz.

  • Razer Phone 2

Birçok oyun tutkunu için gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu iddia ettiği oyun telefonuyla karşı karşıyayız. Razor Phone 2 için 120 Hz yenilenme hızının bariz bir fark yarattığını hatırlatmak gerek. 64 GB dahili hafıza ve 8 GB RAM olarak sunulan donanım özellikleriyle karşılaşıyoruz. Snapdragon işlemcisiyle 120 Hz yenilenme hızına sahip olan QHD bir ekrana sahip.

  • Xiaomi Black Shark

Xiaomi Black Shark için en uygun fiyatlı oyun telefonu tanımını yapmak yanlış olmayacaktır. Snapdragon 845 işlemci yongasıyla sunulan cihazın 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM ile sunulduğunu belirtelim. 5.99” ekranının 2160*1080 çözünürlükle gelmesiyle görüntü açısından hiçbir kayıp yaşatmadığını kanıtlıyor. Yalnızca 64 GB dahili hafızaya kıyasla micro SD kart desteğinin bulunmaması eleştiri alabilir.

  • Nubia Red Magic Mars

Özellikle kullanıcı deneyimini ve tercihini üst noktalara çıkarak Nubia için özel bir paraf açmak gerekiyor. Nubia Red Magic Mars modelini dört farklı varyasyonla sunuyor. Black modeli 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM ile sunuluyor. Ancak dilerseniz 128 GB dahili hafıza ve 8 GB RAM alternatifi mevcut. Yine Red seçeneğini 128 GB dahili hafıza ve 8 GB RAM ile tercih edebiliyorsunuz. Son olarak Camo ile 256 GB dahili hafıza ve 10 GB RAM ile çığır açan bir yapıya bürünüyor. Aksesuar desteğinin çok fazla olması tercih sebebi olmasıyla doğru orantı yaratıyor. Snapdragon 845 işlemci yongası ve tercih edilebilir ROM ve RAM seçenekleriyle öne çıktığını vurgulayalım. Ayrıca FHD+ olan ekranının 6” olması görüntü performansının da hakkını veriyor.

Oyun Telefonu Fiyatları

Yurtdışında oyun telefonları için sabit satış fiyatlarını en popüler nokta olan Amazon aracılığıyla alarak kıyasladık. Buna göre cep yakabilecek düzeyde bir fiyat tablosuyla karşılaşmak mümkün. Çünkü bu cihazlar ülkemizde var olan mevcut vergi sisteminden bağımsız olarak yurtdışında satışa sunuldukları fiyatlarla aşağıdaki tabloyu oluşturuyor.

Ülkemizde eklenecek vergilerle tabiri caizse iki katı bir fiyat olarak düşünmek mümkün olabilir.

  • ASUS ROG Phone: 899 $
  • Razer Phone 2: 499 $
  • Xiaomi Black Shark: 384 $
  • Nubia Red Magic Mars: 399 $
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı