108 MP ve 10x Optik Zoom Kameralı Akıllı Telefon

Akıllı cihaz pazarında markalar, tüketicilere cihazlarında en iyi tasarımı ve en iyi kamerayı sunabilmek için uğraşıyor. Kısa bir süre önce cihazların performans yönü geri planda kalmaya başlarken kozmetik daha fazla ağır basmaya başladı. Bunun nedeniyse tüketici kaynaklı değil. Aksine en yoğun performans gerektiren oyunların bile tüm üst düzey cihazlarla açılabiliyor durumda olmasıdır. Bu sebeple de kozmetik yönü mobil cihazlar için daha önemli bir hale geldi. Kozmetikle birlikte kamera kalitesi de belirleyici özelliklerden birisi haline geldi. Bu rekabette ise Samsung akıllı telefonlar öne çıkıyor. Çünkü gelen haberlere göre çok kısa bir süre içerisinde Samsung tarafından 64 megapiksel sensöre sahip cihazlar piyasaya sürülecek. Bu haber bile megapikselsensörü açısından bahislerin önemli oranda artmasına neden oldu.

108 Megapiksel ve 10x Optik Zoom

Daha önce yaptığı çok sayıdaki teknolojiye dair “sızıntı haberi” konusunda nokta atışı yapan “@IceUniverse” isimli internet kullanıcısı, 2020 için çok önemli bir gelişmeden bahsediyor. Bu gelişmeye göre 108 MP çözünürlüklü ve 10x optik zoom özelliği bulunan cihazlar, piyasada yer almaya başlayacak. Bu yüksek megapikselli akıllı telefon için atılan tweet içerisinde kullanılan görsel Samsung tasarımlarına benziyor. Ancak kullanılan görselin ve dolayısı ile de 108 megapikselli telefonu hangi marka piyasaya sunacak henüz netlik kazanmadı.

Realme tarafından 64 megapiksellik Samsung sensörüürünlerinde kullanmaya başlamıştı. Bu gelişmeler ışığında 2020 akıllı telefon modelleri açısından yüksek megapikselsavaşlarını markalar arasında yaşatacak gibi görünüyor. Özellikle de kullanıcının tahminlerinde/haberlerinde yüksek isabet oranına sahip olması sebebi ile 108 MP akıllı telefonözelliğinin gerçeğe dönüşeceği tahmin ediliyor. 108 megapikselli telefon üzerinde 10x zoom kabiliyetini barındıracak. Bu şekilde çok daha yüksek bir çözünürlükte çok uzun mesafelerde yakınlaştırma gerçekleştirilebilecek. Görüntüyü 10 kat daha büyütürken, çözünürlük kalitesinden hiçbir kayıp yaşanmayacak. Böyle bir çekim gücü tabii ki yüksek performans gerektiriyor. Bu durumda cihazın gerçekten iyi bir işlemci ve RAM yapısına sahip olacağına işaret ediyor. Twitter kullanıcı bu defada yaptığı ön sızıntı haberinde haklı çıkacak gibi görünüyor olsa da bu sürprizi hangi marka sağlayacak netlik kazanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı