WhatsApp web çok tercih ediliyor

WhatsApp’ı bilgisayarda kullanırken de telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Bunun sebebi de  telefondaki uygulamanın aslında bu yöntemle bilgisayara ‘yansıtılması’. Yani örnek vermek gerekirse, bir yere seyahat ettiğiniz sırada telefonunuzda internet yoksa, WhatsApp’a bilgisayardan ya da başka bir cihazdan da bağlanamıyorsunuz.

WhatsApp Web nasıl girilir?

Chrome, Firefrox, Opera, Safari ya da Edge gibi tarayıcılar aracılığıyla http://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapın. Burada bir QR kodu göreceksiniz, bunu WhatsApp telefon uygulamasıyla tanıtın. Zaten tam kodun altında yapmanız gerekenler yazar. Örneğin iOS uygulaması için, Ayarlar’a, oradan da WhatsApp Web’e girin. Tarama tamamlanınca, WhatsApp mesajlarınızı hem telefonda, hem tarayıcıda göreceksiniz.

WhatsApp Web, uygulamanın tüm özelliklerini kapsamaktadır ve tek fark daha geniş bir alanda çalışması. Yani hâlâ emoji, GIF, fotoğraf veya sesli mesaj yollama şansınız var.

WhatsApp bilgisayar uygulaması nasıl kurulur?

Önce https://www.whatsapp.com/download/ adresinden WhatsApp’ın Mac ya da Windows sürümlerini indirin. Dosyaları Mac’te klasöre çıkartmanız, Windows’ta ise doğrudan .exe dosyasınızı açmanız gerekiyor. Program açılınca yine bir QR kodu göreceksiniz ve bunu önceki gibi tarayın. Taramam işlemi bitince artık WhatsApp mesajlarınızı, kişi listenizi ve konuşmalarınızı bilgisayarda görüntüleyip kullanabileceksiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*