Türk Yapımı Eğitim Oyunu Toyji Destek Bekliyor

Türk oyun geliştiriciler tarafından geliştirilen oyunları bünyesinde bulunduran Toyji oyun platformu desteklerinizi bekliyor. Çocuklar için eğitici oyunlar hazırlayan oyun platformu Kickstarter üzerinden yayınlanarak destek talebinde bulundu.

Tabtoy projesi olarak hayata geçirilen ve sadece türk oyun geliştiricilerinin çalıştığı oyun platformunda tamamen çocukların eğitimine destek amaçlı oyunlar üretiliyor. Oyun geliştirmenin yanında çocukların eğitimlerini desteklemek için oyun aletleri de üretmeye başlayan geliştiriciler çocuklara özel bir oyuncak pad hazırladı ve ön sipariş almaya başladı.

Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen ve dünyada örneği bulunmayan oyuncak pad ile çocuklar oyun oynarken aynı zamanda eğitimde alıyorlar. Çocukların tabletler üzerinden oynadıkları oyunları kontrol edemeyen anne ve babalar için oldukça iyi bir platform olan Toyji sayesinde çocuklar oyuncak pad ile oyun oynarken ince motor becerilerini ve öğrenme yetilerini kullanmayı öğrenecekler.

Klasik tabletlerden farklı bir şekilde çalışan Toyji oyuncak pad 3B yazıcılar ile üretilen gerçek oyuncaklar ile çocukların eğitimini sağlıyor. Bahçeşehir Dragos Kampüsü Anaokulları ve bu okullarda çocuklarını okutan anne ve babalarında fikirlerini alarak geliştirilen Toyji oyuncak pad ile çocuklar artık oyuncaklara dokunarak oyun oynayabilecekler. Şuan için destek bekleyen Toyji 4 gün içerisinde 15 bin doların üstünde fon desteği aldı. Proje geliştirilmeye devam edilirse çocuklar artık telefon ve tabletler üzerinden zararlı oynamak yerine motor becerileri daha hızlı gelişsin diye hızlı bir şekilde oynayabilecek.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*