Sony PlayLink nedir?

E3 2017 tüm hızıyla devam ederken, çeşitli firmalar çeşitli oyunlar ve yenilikler duyurdu. Bunların arasında Sony de vardı ve Japonya menşeli teknoloji devi, PlayStation 4 konsolu için yeni PlayLink platformunu beğeniye sundu.

Tüm aileyi ve arkadaşları bir araya getirip akıllı telefon kontrollü oyunlar oynatmak amaçlı tasarlanan Sony PlayLink, casual bir co-op oyunu deneyimi sunmayı planlıyor.

Sony PlayLink nedir?

Sony firmasının önemli isimlerinden Azad Qizilbash konuya dair açıklama yaparken, Sony’nin PlayLink’le beraber mümkün olduğu kadar çok kişiye oyun oynatmayı amaçladığını dile getirdi. Peki PlayLink’te neler olacak?

Sony’nin yeni platformu PlayLink çatısı altında daha çok sosyal oyunlar yer alacak ve bunlar PlayStation 4’te oynanabilecek. Tek fark, tüm bu oyunlar DualShock kontrolcü yerine iOS ya da Android telefonlarla kontrol edilecek. Konsept aslında genel anlamda meşhur Jackbox Party oyunlarına epey benziyor ve birden fazla oyuncunun aynı anda akıllı telefonlarıyla beraber bağlanarak, sürükleyici parti oyunlarını beraber oynamalarına imkan tanıyor.

En merak edilenlerden birisi de PlayLink platformundaki oyunların durumu. Aslına bakarsanız, şimdilik liste çok kısıtlı ve fazla oyun bulunmuyor. Şimdilik en dikkat çeken oyun olarak, quiz oyunu That’s You! Yer almakta.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*