Samsung, Apple’a tazminat ödeyecek

Men are silhouetted against a video screen as they pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, May 17, 2013. REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags: BUSINESS TELECOMS) - RTXZQ3W

Samsung ve Apple arasındaki uzun süren patent davasında karar açıklandı. Yayınlanan karara göre Samsung’un, Apple’a 119 milyon dolar tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

Sürekli olarak Samsung ile Apple arasındaki davalara şahit oluyoruz. Oldukça yüksek tazminat rakamları ile açılan mahkemeler olduğu için çok uzun yıllar süren bu davalardan  biri de 2014 yılında Apple tarafından Samsung’a açılan patent davası idi. Bu davada karar açıklandı ve Apple haklı bulundu.

samsung-apple-2

Daha önceki duruşmada Apple haksız bulunur iken karar bir üst mahkemeye aktarılmıştı. Yüksek mahkemede bugün gerçekleştirilen duruşma sonucunda 3 oya karşı 8 oy ile Apple davada haklı bulunan taraf oldu. Mahkeme tarafından 119 milyon dolar tazminat ödemesi kararlaştırılan Samsung’un bu rakamı 1 yıl içerisinde ödemesi gerekiyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*