Note 8 ve S8 Plus Arasındaki Farklar

Geçtiğimiz günlerde Samsung yeni phablet modeli Galaxy Note 8’i resmen duyururken, ön siparişler de açıldı. Telefon 15 Eylül’de satışa çıkacak fakat almayı düşünenler Note 8 ve S8 Plus arasında kalıyor. Peki iki cihaz arasındaki farklar neler?

Öncelikle Note 8, S8 Plus’a göre daha büyük, daha uzun ve daha ağır bir telefon. Bunda hem büyük ekranı, hem de ekstra donanımları rol oynuyor. Note 8 195g ağırlığındayken, S8 Plus ise 173g. Ayrıca Note 8’in ekranı 6.3 inç büyüklüğünde.

Ekran özellikleri temel olarak birbirine benziyor. Her iki cihazda da Quad HD+ ekran, aynı piksel çözünürlüğü ve SUPER AMOLED ekran yer alıyor. Buna rağmen Note 8’in ekranı S8 Plus’a göre çok daha renkli ve parlak duruyor.

Note 8’de ilk defa Samsung bir amiral gemisi cihazında çift arka kamerayı tercih ediyor. Her ne kadar S8 Plus’ta da arkada 12MP lens olsa da, Note 8’in kamerası çok daha iyi ve aynı zamanda çift LED flaş özelliğine de sahip. Note 8’de 720p videoları 240fps kare oranında çekmek de mümkün.

İşlemci çipseti yönünden iki telefon da birbirine benziyor fakat Note 8’de 6GB, S8 Plus’ta ise 4GB RAM yer alıyor. Diğer teknik ve bağlantı özellikleri ise epey birbirini andırıyor. Fakat Note 8’de S Pen yer aldığı için, bataryası S8 Plus’a göre 200mAh daha düşük.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*