İOS 11 her iPhone modeline uyum sağlamıyor

Apple’ın iphone ve ipad modelleri için geliştirmiş olduğu yeni sürüm İOS 11 versiyonu yayınlanmış ve güncellemeye açılmıştır. Peki bu yeni sürüm telefonlarımıza ve tabletlerimize ne gibi yenilikler getiriyor bunlara kısaca değinelim. İOS 11 versiyonu ile ilk gözümüze çarpan özellik kontrol merkezindeki değişiklik ve bu değişiklik tamamıyla bizlere özgürlük sunmaktadır. Kısaca kontrol merkezini yeni sürümde dilediğimiz bir şekilde özgürce inşa edebiliyoruz. Yeni kontrol merkeziyle kısa yol atayarak hücresel veriyi açıp kapatmakta mümkün kılınmış.

İos 11 şu an için tüm Apple ürünlerine destek verememekle birlikte, sadece İphone 5s, İphone SE, İphone 6, İphone 6 Plus, İphone 6s, İphone 6s Plus, İphone 7, İphone 7 Plus, İphone 8, İphone 8 Plus ve İphone X gibi iphone modellerine uyum sağlamaktadır.

Siri hakkındaki gelişmelere gelecek olur isek, Apple Siri’yi biraz daha geliştirerek sesimizin tonu ve hızına göre bizi daha iyi anlayabileceği bir duruma soktu. Yani Siri biraz daha gerçekçi ve daha iyi bir yapak zekâ oldu diyebiliriz.

İos 11 versiyonun güncelleme boyutu yaklaşık olarak 2 gb civarında olup, telefonunuzun modeline göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30 dakika ila 60 dakika arasında bir sürede kendini kurabilmektedir. Yani güncellemeye başlamadan önce şarj durumunuzu kontrol etmenizde fayda olmakla birlikte, cihazınızı elektrik şebekesine bağlamanızda fayda olduğunu belirtmek isteriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*