Instagram Albüm Özelliği çok kullanılıyor

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu olan Instagram’da albüm özelliği çok sevilmektedir.

Sosyal medya platformları arasında en çok ilgi gören uygulamalardan biri de Instagram. Kullanıcılar için yeni bir özellik daha getiren Instagram’da artık çoklu olarak albüm yapma ya da fotoğraf yükleme yapılabiliyor. iPhone ve Android cep telefonlarında eş zamanlı olarak sunulan bu özellik güncelleme ile her cihaza geldi. Tek gönderi ile birçok fotoğraf paylaşma seçeneğini kazandıran Instagram’da albüm özelliğini kullanmayı bilmeyenler için bu yazıyı hazırladık.

Albüm Oluşturmak İçin Ne Yapmalı?

Bir fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’da artık tek bir gönderide birden fazla fotoğraf yüklemek mümkün. Tek bir gönderi ile en fazla 10 adet fotoğraf ya da video paylaşılabilmeyi sağlayan bu özellik sayesinde sağa ya da sola kaydırma hareketleri ile geçişler de yapılabiliyor.

Insgtagram’da albüm özelliği sağlamak için yapılması gereken tek işlem yeni gönderi oluştururken hemen ekranın sağ alt köşesinde yer alan ve iç içe geçmiş bir kare simgesi ile birden fazla seçme işlemini anlatan bu ikona dokunmak gerekiyor. Daha sonra oluşturacağınız albüme fotoğraf ya da videoları koyarak paylaşım yapabiliyorsunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*