Hangi iPhone 6S modelleri hatalı?

Apple geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamayla iPhone 6S modellerinin bazılarının pilinin hatalı olduğunu kabul etmişti. Aynı açıklamada hatalı olduğu tespit edilen iPhone 6S modellerinin pillerinin ücretsiz değiştirileceğini de duyurmuştu.

Peki söz konusu ‘pil değişimi programı’na çağıralacak iPhone 6S modelleri nasıl tespit edilir?

Apple’ın hangi cihazların pilini değiştireceğini nasıl tespit edileceğine yönelik sorulara 9to5Mac’in yayınladığı bir haber açıklık getiriyor.

Buna göre iPhone 6S kullanıcıları sırasıyla Ayarlar > Genel > Hakkında kısmına gelerek burada cihazlarının seri numaralarına bakacaklar. Çünkü pil arızası tespit edilen ve ‘pil değişim programı’na çağırılacak cihazların belli bir zaman aralığında üretildiği Apple yetkilileri tarafından açıklandı. Buna göre seri numaralarının dördüncü ya da beşinci hanesinde “Q3, Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9,QC, QD, QF, QH ya da QJ” karakterleri yer alan cihazların hatalı cihazlar olduğu var sayılıyor. Bu cihaza sahip olan kullanıcılar Apple’ın ücretsiz ‘pil değişim programı’na başvurabilecekler.

Türkiye’deki Apple Store’larda ücretsiz ‘pil değişim programı’ başladı mı bilmiyoruz. Apple Türkiye’den bu yönde bir açıklama yapılması halinde siz de cihazınızın seri numarasını kontrol ederek söz cihazınızın hatalı olup olmadığı anlayabilir ve gerektiği takdirde cihazınızın pilini Apple Store’lardan ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*