Haberİnternet

Google Drive ve Dropbox erişime kapatıldı

Ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve dünyanın en büyük bulut depolama servisleri olan Google Drive ve Dpropbox için Türkiye’de erişim engeli kararı alındı. Her iki servise kullanıcıların DNS dahi kullanarak girememesi dikkat çeken bir detay olarak haberimizde yer alıyor.

Bulut depolama servisleri arasında en çok bilinen ve kullanılan iki servis olan Google Drive ve Dropbox için erişim yasağı geldi. Henüz nedeni açıklanmayan erişim yasağının önümüzdeki günlerde neden olduğu ile ilgili bir açıklama gelecek iken DNS ile de giriş yapılamıyor. Her iki servise de giriş yapmak sadece VPN servisleri ile mümkün.

bulut-servisleri-2

Google Drive ve Dropbox Neden Engellendi?

İnternet bağlantısı olan her yerden dosyalara erişim sağlanabilen Dropbox ve Google Drive için neden erişim engeli geldiği ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Kullanıcıların dosyalarında herhangi bir kayıp olmaz iken VPN servisleri ile Google Drive ve Dropbox’a giriş yapabilmek mümkün. Şuanda Türkiye’den normal internet veya DNS kullanarak her iki servise de girenler ” Bu Sayfa Görüntülenemiyor ” hatası almakta.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu