Galaxy Note 7, 28 Ekim’de tekrar satışa çıkacak

Büyük bir merak içerisinde beklenen ve geçtiğimiz aylarda ülkemizde de satışa çıkartılan Samsung’un en yeni cihazı Galaxy Note 7, bataryasındaki problemden dolayı tüm mağaza ve satın alan kullanıcılardan geri toplanmıştı. Kısa süre içerisinde sorunu düzelten ve müşterilerine özür mektubu yollayan Samsung’un 28 Ekim 2016 tarihinden itibaren Galaxy Note 7’yi tekrar Avrupa pazarına sürecek.

Galaxy Note 7 Tekrar Satışa Çıkacak

Güney Koreli bir teknoloji markası olan Samsung bugün yaptığı açıklamada tarihin değişebileceği ihtimalini de vurgulayarak Galaxy Note 7’nin 28 Ekim tarihinden itibaren tekrar satışa çıkacağını açıkladı. Gerçekleştirilen basın açıklamasında Samsung’un öncelikle Galaxy Note 7 cihazındaki batarya sorunu tamamen batarya değişikliğine giderek gerçekleştirileceği vurgulandı. Satışa çıktıktan sadece 2 gün sonra tekrar toplanılan Galaxy Note 7 cihazının özellikle ön sipariş veren müşterilere teslim edildiği ve yaşanan sorundan dolayı cihazların toplandığı açıklandı.

galaxy-note-7

Güney Kore ve Amerika’da sadece bir günde satılan cihazların %60’ı geri toplatılır iken birkaç gün içerisinde bu rakam %80’i buldu. Bu süreçte halen cihaz toplanacağı açıklanır iken birkaç gün içerisinde oranın %100 olması bekleniyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*