Firefox’ta güvenlik açığı bulundu

Dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı olan Mozilla Firefox’ta güvenlik yazılım üretici firması olan Comodo tarafından bir açık bulundu. Comodo, Firefox tarayıcısının son güncellemesinde ” yeni ve kritik bir açık ” var şeklinde uyarılarda bulundu.

Comodo’da çalışan güvenlik uzmanları Firefox’un son sürümü ile birlikte oluşan açık nedeni ile kullanan kişilerin Man in The Middle saldırılarına maruz kalınabileceğini belirtiyor. Türkçe olarak ” Ortadaki Adam ” olarak bilinen saldırı ile tarayıcıyı kullanan kişinin tüm bilgilerine erişim yapılabilmekte. Kişisel güvenliğin tehdit altına girmesi ile birlikte Firefox yazılımcıları yeni bir güncelleme ile açığı kapatacaklarını duyurdu.

firefox

Firefox, Comodo güvenlik uzmanları tarafından yapılan güvenlik uyarıları ile birlikte yeni bir güncelleme ile Firefox’ta yer alan bu açığın kapatılacağı duyurusunda bulundu. Kısa süre içerisinde bu şekilde bir açık olduğu bilgisi internet üzerinde yayılır iken kullanıcılar cihazlarından Mozilla Firefox tarayıcılarını kaldırdı.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*