Firefox OS projesi yolun sonuna geldi

Mozilla tarafından geçtiğimiz yıl gözden çıkartılan ve kısmi olarak rafa kaldırılan Firefox OS projesi dün itibari ile resmi olarak yolun sonuna geldi. 

Mozilla tarafından oldukça büyük bir proje olarak dikkat çekilen ve büyük umutların bağlandığı Firefox OS projesi 2016 yılının başlarında mobil cihazlar için kapatılmıştı. Ancak işletim sistemlerinde halen devam etmekte olan proje için halen bir ışık kaynağı görünüyordu. Mobil cihazlar başta olmak üzere bilgisayar, tablet ve daha pek çok faklı internet bağlantısı olan tüm cihazlarda kullanılması planlanan Firefox OS profesi, Mozilla tarafından yapılan açıklama ile tamamen sonlandırıldı.

firefox-os-2

Firefox OS ilk olarak mobil cihazlar ve işletim sistemlerinde etkindi. Geçtiğimiz yılın ortalarında Samsung tarafından üretilen bir televizyon da yine Firefox OS teknolojisi kullanılmakta idi. Ancak Mozilla’nın başarısızlıkla sonuçlanan bu projeyi artık tamamen bitirdiği ve ticari gelişmeleri sonlandırdığını açıkladı. Firefox OS, Mozilla internet tarayıcısındaki tüm kodlardan temizlenecek.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*