En ucuz fiyatlı akıllı telefon teknik özellikleri şaşırtabilir

Akıllı telefon almayı düşünüyorsanız ve piyasanın en ucuz fiyatı akıllı telefonu hangisi olduğunu merak ediyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır. Neden derseniz sadece akıllı telefonu konuşma için kullananlar mevcuttur.

Sony Xperia Tipo ismini belki hiç duymamış olabilirsiniz. Zira bu telefon akıllı telefon dünyasında en ucuz fiyata sahip bir telefondur. Gelelim bu telefonun özelliklerine;

3.2 inçlik oldukça küçük bir ekran bulunuyor. Bu ekran TFT LCD ve 180 PPI Piksel yoğunluğundadır. Batarya kapasitesi ise 1500 mAh’dır. Bu batarya kapasitesi düşük gibi gelebilir fakat bu ekran ve teknik özellikleri için oldukça yeterlidir. Bataryanın değiştiğini unutmayınız. Fotoğraf çekiminden bahsedersek 3.15 MP çözünürlüğündedir. 480p çözünürlüğünde video kayıt yapabilmektedir. Hız bölümünde ise 0.8 GHz hızında çalışan 1 çekirdekli Qualcomm Snapdragon S1 chipset bulunuyor. 512 MB RAM destek sağlamaktadır. 2 GB dahili depolama hafızasına ekstradan takabileceğiniz microSD hafıza kartı ile kapasitesini 32 GB’a kadar artırabilrisiniz. Radyo ve 3G özelliğinin olduğu bu Sony Xperia Tipo 399 TL civarlarında satılmaktadır.

Son olarak bu model 4.5G destelememektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*