Android Marshmallow bilgisayarda çalıştırma

Milyonlarca akıllı telefon şu anda Android ekosistemiyle çalışırken, bunların arasında en çok kullanılan işletim sistemi ise hâlâ Android Marshmallow.

Bu yüzden pek çok kullanıcı bilgisayar veya laptoplarını da Android arayüzüyle kullanmak istiyor ve BlueStacks gibi emülatörlere başvuruyorlar.

Peki ya Android’i günlük bilgisayarınızda, tam bir deneyimli emülatörsüz kullanabileceğinizi söylesek? Eski bilgisayarınıza Android Marshmallow ile yeni bir hava katabileceğinizi söylesek? Tüm bunları Remix OS ile yapabilirsiniz.

Doğal bir Android Marshmallow kodlama sistemi olan Remix OS, Android işletim sistemi ve uygulamalarının masaüstü bilgisayarda ve laptoplarda çalışmasını sağlıyor. Yani bu da demek oluyor ki, kendisiyle bilgisayar üzerinde birden fazla Android uygulaması çalıştırabilir, tıpkı eskisi gibi de klavye-mouse ikilisini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Önemli Not: Remix OS’u eski bir bilgisayar kurmanızı tavsiye ederiz. Sistem devamlı olarak güncelleniyor fakat hala bazı sorunlar mevcut. Her güncellemeyle Remix OS yenilense de, günlük kullandığınız cihazlarda tercih etmemelisiniz.

Remix OS nasıl kurulur?

Android Marshmallow’u bilgisayarınıza kurmak için önce buraya tıklayıp adrese gidin ve aşağıya inerek ‘Download Remix OS for PC’ seçeneğine tıklayın. İndirmeye karar verdiğinizde karşınıza iki seçenek çıkacak; 32-bit ve 64-bit sürümler. Bilgisayar özelliklerinize bağlı olarak bunladan birini indirmeye başlayın. Bunu standart tarayıcıdan da, torrent programlarından da yapabilirsiniz.

İndirdiğiniz paketin içinde imaj dosyası da, .exe de yer almakta. Önce Remix OS .exe dosyasını açtıktan sonra ardından imaj dosyasını çalıştırın.

Yükleme rehberi: YOUTUBE VİDEO

Daha sonra kurulum tercihi yapmanız gerekmekte. Burada Remix OS’u sabit disk veya flash belleğe kurmayı tercih edebilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandığında, eğer işletim sistemini sabit disk üzerine kurduysanız bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecek. Sistemin çalışır hâle gelmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayar yeniden başladıktan sonra, sistemi hem Windows, hem de Remix OS ile kullanabilirsiniz. Girerken bunlardan birini seçebilirsiniz. Remix OS’a girdiğinizde sistem yüklemesi yapacaktır ve ardından karşınıza dil seçenekleri, Wi-Fi ayarları gibi standart terimler çıkacak. Tüm bunları ayarladıktan sonra artık eskisi gibi bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Unutmayın ki, Remix OS’la aynı zamanda Windows’u da kullanmak mümkün. Yani birini kurmak için, diğerini silmeniz gerekmiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*